ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ "ПРАВА ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНСЬКА АКТИВНІСТЬ"

 
Дата події: 
Tue, 2014-11-11 11:29

Оголошується конкурс на участь у Всеукраїнській Школі "Права людини та громадянська активність", яку організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини разом з Освітнім Домом прав людини – Чернігів за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні

Школа проводиться в рамках проекту «Громадські центри юридичної та інформаційної допомоги в Україні» .

Метою проекту є підтримка правозахисних та громадських організацій в містах України, об'єднання юристів, журналістів, громадських активістів та волонтерів в громадах для безпосередньої правової консультації і допомоги жителям місцевих громад, права яких були порушені. А також у формуванні стійких комунікацій між громадськими організаціями України.

До участі у конкурсі запрошуються юристи, журналісти, громадські активісти та волонтери в громадах , які мають мотивацію активно діяти у сфері захисту та підтримки прав людини, співпрацюють або зацікавлені у співпраці з громадськими організаціями. При конкурснім відборі пріоритети будуть надаватися випускникам освітніх програм з прав людини, представникам громадських організацій, які мотивовані до створення Центрів громадянської активності.

Основні напрями діяльності Центра :

 • Рішення конкретних найбільш актуальних соціальних проблем місцевих громад;
 • Залучення місцевих громад до громадської активності з акцентом на права людини;
 • Проведення публічних кампаній, що стосуються актуальних правозахисних тем громади, України або інших країн пострадянського простору;
 • Інноваційний підхід до вирішення правозахисних проблем;
 • Розвиток співробітництва між українськими ініціативними групами / організаціями, що працюють у правозахисній сфері;
 • Партнерські проекти з правозахисними організаціями інших українських областей.

За підсумками Школи буде відібрано координаторів для роботи в семи Центрах України, які отримають мікро-гранти для підтримки місцевих ініціатив в області прав людини .

Проведення Школи "Права людини та громадянська активність" заплановано на першу половину грудня 2014 року.

Заняття школи проходитимуть ц декількох форматах, коли учасники матимуть лекції та практичні заняття усі разом, а також у підгрупах. Усі учасники Школи будуть поділені на 2 підгрупи журналістів та юристів. Ті аплікати, які не є фаховими працівниками цих напрямків зможуть долучитися до одного із них.

Тривалість Школи складає 7 днів.

Дати проведення: з 6 по 12 грудня 2014 року.

Місце проведення Школи - м. Чернігів, «Освітній Дім з прав людини - Чернігів».

Претенденти на участь у Школі повинні бути готові:

 • активно діяти (ініціювати та проводити акції, кампанії і т.п.) у сфері підтримки та захисту прав людини;
 • відвідувати усі заняття протягом 7-денного тренінгу;
 • співпрацювати з недержавними організаціями;
 • створити команду майбутнього Центру громадянської активності;
 • співпрацювати в команді з іншими учасниками Школи.

Організатори забезпечують проживання та харчування учасників Школи, витрати на проїзд до місця проведення Школи й у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів й у межах вартості проїзду рейсовим автобусом або плацкартним вагоном поїзда). 

Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного відбору.

Зареєструвати свою кандидатуру на участь у Школі Ви можете, заповнивши реєстраційну анкету он-лайн за адресою: http://edu.helsinki.org.ua/zajavka (зверніть увагу: для отримання доступу до форми заявки необхідно спочатку зареєструватися на сайті), та дочекатись підтвердження реєстрації вашої кандидатури на вказану вами адресу електронної пошти.

Просимо у графі «Додаткове завдання» написати короткий матеріал Вашого бачення діяльності Інформаційно-правового центра терміном до 12 місяців. Це завдання є обов’язковим до виконання і дозволить організаторам побачити умотивованість та орієнтування у темі потенційного учасника Школи.

Контакти організаторів для додаткових запитань: 

E-mail: rozumiemopravaludyny@gmail.com 

Контактна особа:

Валентина Потапова, координатор Школи: +38 050 286 99 00

Просимо звернути увагу, що конкурсні документи повинні надійти не пізніше 17.00, 26 листопада 2014 року. Заявки, отримані пізніше зазначеного терміну розглянуті не будуть. Учасники конкурсу будуть повідомлені про його результати до 1 грудня 2014 року.

Джерело: 
Розуміємо права людини
Автор: 
Розуміємо права людини