Тендер на моніторинг дотримання прав ромів у Полтавській, Одеській і Черкаській областях

 
Дата події: 
Thu, 2012-08-02 12:54

 

 

Програми “Рома України” та “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” у співпраці з партнерами – ВГО “Асоціація українських моніторів дотримання прав людини” й Українська Фундація Правової Допомоги оголошують тендер на здійснення пілотної ініціативи “Моніторинг дотримання прав ромів у Полтавській, Одеській і Черкаській областях”

Упродовж 2012 року в межах спільного конкурсу програм “Рома України” та “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” було підтримано низку правозахисних ініціатив, спрямованих на посилення правових можливостей ромських громад. У межах проектів, підтриманих за конкурсом, неурядові організації надають безоплатну правову допомогу в отриманні ідентифікаційних документів, оформленні соціальних і пенсійних виплат, доступі до послуг державних органів тощо. Експерти й учасники проектів виявили низку випадків, пов’язаних із порушенням права на свободу й особисту недоторканість представниками правоохоронних органів стосовно ромів, зокрема незаконні затримання, невмотивовані перевірки та вилучення документів, що посвідчують особу, тощо. 

Моніторинг у трьох областях і фіксація подібних випадків громадськими активістами та неурядовими організаціями, налагодження діалогу між усіма сторонами сприятимуть зменшенню дискримінації та порушень прав людини на свободу й особисту недоторканість.

Метою моніторингу є зменшення рівня можливих дискримінаційних проявів і порушень прав людини членів національних меншин на свободу й особисту недоторканість; подолання суспільних стереотипів (стигматизації) та формування більшої довіри в суспільстві. 

Завданнями моніторингу є виявлення порушень прав ромського населення з боку правоохоронних органів шляхом документування таких випадків –донесення даних до відома органів державної влади та їх оприлюднення для широкої громадськості. Інші важливі завдання – посилення спроможності представників ромського населення захищати свої права, налагодження співпраці між громадськими активістами з числа ромського населення та правозахисними НУО. 

Пріоритетними видами діяльності в межах проекту є:
- розробка (адаптація) методології моніторингу у співпраці з партнерами проекту – ВГО “Асоціація українських моніторів дотримання прав людини” й Українською Фундацією Правової Допомоги;
- проведення моніторингу та документування випадків порушення прав людини з боку правоохоронних органів стосовно ромів;
- представлення результатів моніторингу широкому колу громадськості та доведення до відома уповноважених органів державної влади.

Просимо взяти до уваги, що переможці тендеру будуть реалізовувати завдання проекту у співпраці з партнерами пілотної ініціативи – ВГО “Асоціація українських моніторів дотримання прав людини” й Українською Фундацією Правової Допомоги. Здобувачі грантів мають бути готовими до партнерської співпраці з зазначеними партнерами.

До участі в тендері запрошують неурядові організації, які мають досвід роботи в ромських громадах і з ромськими громадами у сфері правозахисту в Полтавській, Одеській і Черкаській областях.

Прохання до аплікантів подавати пропозиції у довільній формі. Водночас пакет документів має включати:
1) мотиваційний лист, де буде викладено бачення організацією проблематики порушення права людини на свободу й особисту недоторканість із боку правоохоронних органів стосовно ромів;
2) пропозиції щодо методології моніторингу;
3) опис спроможності та попереднього досвіду у проведенні моніторингів. 

Загальний бюджет для проведення моніторингів у трьох областях – 210 000 грн., максимальний обсяг бюджету кожного з проектів – до 70 000 грн.

Тендерні пропозиції має бути надіслано в електронній формі до 12:00 10 вересня на адреси shvaiun@irf.kiev.ua і romaniuk@irf.kiev.ua. Паперові копії слід надіслати на адресу: м. Київ, 04053, вул. Артема, 46, програма “Рома України”, тендер “Моніторинг дотримання прав ромів у Полтавській, Одеській і Черкаській областях”.

Результати тендеру буде оголошено 1 жовтня 2012 року. Очікується, що моніторинг розпочнеться з 1 листопада 2012 року та триватиме 6 місяців. У травні 2013 відбудеться презентація результатів на регіональному та всеукраїнському рівнях.

“Рома України”
Олександр Шваюн
(044) 461 95 00
shvaiun@irf.kiev.ua

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Джерело: 
Автор: 
Костянтин Рєуцький