SetUp Human Rights - Школа з Прав людини пройшла у Вінниці

 

Наприкінці квітня відбулась Школа з Прав людини «SetUp Human Rights». Освітній захід здійснювався Українською Гельсінською спілкою з прав людини у співпраці з громадською організацією “Вінницький Дебатний Клуб” у рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” при підтримці програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії». Учасниками та учасницями стали понад 30 активних громадян міста Вінниці, які протягом трьох днів ознайомлювалися з правами людини та закріплювали знання на практиці, граючи в дебати.

Перший день був присвячений дебатам. Тренером дебатного блоку став Роман Філіпішин – досвідчений дебатер, член Федерації Дебатів України, багаторазовий фіналіст Всеукраїнських дебатних турнірів, який пояснив учасникам що таке дебати, і як у них грати. Після чого, учасники спробували себе в ролі гравця, а не тільки слухача. Також у перший день був проведений тімбілдінг для того, щоб учасники ближче познайомились один з одним.

Зануритись у права людини протягом другого дня допомагав тренер блоку з прав людини – Максим Єлігулашвілі. Максим є координатором напрямку неформальної освіти Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”. Експерт в зоні інтересів права людини, недискримінація, артактивізм та діалог.

В останній день школи, для закріплення матеріалу було проведено міні-турнір. Протягом 3-х раундів учасники дебатували на теми, що стосувались прав людини. Переможцями стали Софія Посвятенко та Вікторія Божок. Судили даний турнір суддівська колегія - Роман Філіпішин, Юлія Павлюк та Формода Ольга. 

Протягом заходу учасники навчилися грати в дебати, змогли зануритися в права людини: дали для себе визначення прав людини, дізнались про механізми захисту прав людини.

Контактні дані:

+38(093)-561-63-90 – Солоненко ОльгаВалеріївна

olga.solonenko.v@gmail.com

Vin.deb.club@gmail.com

Автор: 
Вінницький Дебатний Клуб