4-5 квітня у Львові відбувся тренінг на тему «Запобігання упередженому ставленню до внутрішньо переміщених осіб».

 
У тренінгу взяли участь державні службовці, представники органів місцевого самоврядування  та представники громадських організацій, серед яких були і переселенці.

Під час  тренінгу були розглянуті питання різноманіття та  ідентичності, стереотипів та їх  впливу на суспільні відносини.  Велика частина тренінгу була присвячена питанням подолання упередженого ставлення та дискримінації щодо ВПО. Учасники та учасниці в малих групах вирішували складні питання стосовно  взаємовідносин між ВПО, громадою та місцевою владою.

Окрема сесія заходу присвячена темі конфліктів, причинах  їх виникнення, типології та способам вирішення. Учасники та учасниці відпрацьовували навички в картографуванні конфлікту, визначенню сторін, їх потреб та застережень і разом виробляли способи вирішення конфлікту.

Захід пройшов у дружній атмосфері, учасники та учасники мали можливість попрацювати два дні поруч та по-новому подивитись один на одного і зрозуміти позиції різних сторін. Завдяки знайомству і обміну контактами виникли плани для подальшої співпраці між представниками різних сфер.

Реалізація міні-проекту «Запобігання упередженому ставленню до ВПО у м. Львів шляхом проведення просвітницьких заходів в громаді» здійснюється ГО «Промінь змін» у рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Автор: 
ГО «Промінь змін»