ТИ У МІЛІЦЕЙСЬКІЙ КАМЕРІ

 

 

Побачивши, яку зацікавленість викликала стаття «Ти і міліція» (http://www.umdpl.info./index.php?id=1287780735&w=%C1%E0%F2%F7%E0%BA%E2 ) з порадами про те, як уберегтися від свавілля з боку правоохоронців, та прочитавши коментарі до неї, я остаточно переконався – невиправних оптимістів у ставленні до «лицарів закону» серед молоді залишається все менше і менше. І це зрозуміло, адже у багатьох випадках саме молодь є тією групою ризику, яка в першу чергу становиться об’єктом агресії, жорстокості і провокацій з боку міліціонерів. Скажу одразу – таке судження зовсім не огульне приниження гідності всіх співробітників міліції, а просто реальна оцінка нашого з тобою сьогоднішнього буття.

 
          Тому я вирішив написати продовження, і цього разу наша розмова буде про місця несвободи у міліції, до яких відносяться кімнати для затриманих і доставлених та ізолятори тимчасового тримання. Можливо, ти вважаєш, що для тебе ця тема не актуальна? Наївно помиляєшся. У нашій країні міліціонери, маючи бажання, можуть запроторити за грати практично кожного, і, як вони кажуть, «на законних підставах» – таке в Україні законодавство. Твоя участь у мітингу чи демонстрації, вболівання за рідну футбольну команду на стадіоні або відвідування концерту улюбленого рок-гурту може зовсім несподівано призвести до затримання, доставляння у міліцію і арешту. Подібним чином може завершитися і гучний сміх у сквері, який наряд патрульних визнає дрібним хуліганством, або повернення у товаристві друзів з бару, що міліціонери кваліфікують, як «появу у громадському місці в п’яному вигляді, що ображає людську мораль» (наші правоохоронці – люди зразкової поведінки, а тому навіть незначний запах спиртного від тебе вони уміють сприймати за особисту образу). Я вже не кажу про «злісну непокору законним вимогам співробітників міліції» – іноді саме так міліціянти оцінюють наше с тобою почуття власної гідності, неготовність до безумовного насадження чужої волі або небажання виконувати не зовсім законні забаганки представників влади. 
         Отже, не перебувай у полоні ілюзій – наразі ми живемо у непередбачуваний час, коли, на превеликий жаль, очікування песимістів і реалістів співпадають все частіше і частіше, а тому не спіши перегортати сторінку і таки прочитай цю статтю. 

1. Кімната для доставлених і затриманих. 
 

         Саме у це приміщення, яке народ ласкаво охрестив «мавпятником», у міліції попервах поміщаються люди, затримані за вчинення правопорушення або за підозрою у скоєнні злочину. Це ще не зовсім тюремна камера у традиційному розумінні, а, скажемо так, – місце ізоляції доставлених на час з’ясування обставин скоєння ними порушень, підтвердження їх особи, встановлення можливої причетності до скоєння злочинів та складання протоколу про адміністративне правопорушення. Проте кімната для затриманих і доставлених (надалі будемо називати її скорочено КЗД) – міліцейське «місце несвободи» і вже тому воно для тебе небажане і потенційно небезпечне (до речі, Ігор Індило загинув саме у КЗД). 
         Згідно зі статтею 263 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у кімнаті для затриманих і доставлених людину вправі тримати не більше 3 годин. Досить гуманно, і, здавалося, можна і потерпіти, але та ж стаття адміністративного кодексу має на перший погляд незначне застереження: «у виняткових випадках, у зв’язку з особливою потребою, законами України може бути встановлено інші строки адміністративного затримання». І, як свідчить практика, такі «виняткові випадки» та «особливі потреби» у співробітників міліції виникають досить часто. До того ж і сама стаття 263 кодексу передбачає, що особи, у яких при собі виявлена схожа на наркотичну чи психотропну речовина, можуть утримуватись у КЗД до трьох діб, а затримані за дрібне хуліганство чи непокору міліції повинні перебувати в ізоляції до розгляду складеного на них протоколу у суді. Таким чином, якщо людину затримали за скоєння таких порушень у п’ятницю ввечері, то перебування у КЗД до понеділка йому гарантовано, оскільки суди у суботу та неділю, як правило, не працюють. 
           Провести три доби за ґратами у міліції – справа взагалі малоприємна, а якщо при цьому і саме місце ув’язнення не пристосовано для тривалого перебування у ньому людини – це запам’ятовується надовго. Люди з досвідом кажуть: «Іноді головне не скільки сидіти, а як сидіти», а тому спочатку розповім, які умови повинні бути створені у кімнаті для затриманих і доставлених. 
 

          При кожному райвідділі міліції мусить бути не менше трьох таких кімнат, які розташовуються винятково на першому поверсі у безпосередній близькості до чергової частини (чергові зобов’язані контролювати поведінку доставлених). 
          Кімната повинна бути забезпечена природним та електричним освітленням, вентиляцією та бути обладнаною умивальником і унітазом (клозетною чашею). У разі тимчасового не функціонування санвузла, затриманий виводиться до туалету за його бажанням, але не рідше 1 разу за чотири години. При цьому дозволяється виводити одночасно тільки одну особу у супроводі 2 працівників міліції. 
         У КЗД розташовуються двоярусні та одноярусні ліжка (топчани) з габаритними розмірами 1,9х0,7 м та дерев’яним настилом. Ліжка нерозбірні, без билець, гострих кутів та виступів, вони кріпляться до полу і повинні мати покриття з м’якої гігієнічної тканини. З боку ліжок на стіні встановлюється шпунтована дошка завтовшки не менше ніж 2 см та шириною 0,2 м (додатковий захист від холоду і вологості стіни). 
            Віконні рами у КЗД повинні бути обладнані кватирками для вентиляції. 
           Громадяни повинні утримуватися у кімнаті із розрахунку не менше ніж 4 квадратних метри корисної площі на одну особу (без урахування площі, призначеної для умивальника та унітаза). 
 

        При поміщенні доставлених до КЗД, міліціонери зобов’язані забезпечити окреме тримання: 
– чоловіків від жінок; 
– неповнолітніх від дорослих; 
– хворих на інфекційні захворювання від здорових; 
– осіб, які відбували покарання в місцях позбавлення волі, від осіб, які не перебували в зазначених місцях 
– осіб, які вперше притягуються до кримінальної відповідальності, від осіб, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності; 
– осіб, обвинувачених або підозрюваних у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, від інших осіб; 
– іноземців і осіб без громадянства від інших осіб. 

           Якщо людина утримується в КЗД більше 3 годин, її повинні забезпечити гарячим харчуванням, причому по годинам: сніданок – з 07.00 до 08.00, обід – з 13.00 до 14.00, вечеря – з 19.00 до 20.00. 

          Сам бачиш – умови, як для місця несвободи, досить пристойні, майже «п’ять зірок і все включено», і якраз таке перебування у кімнаті для затриманих і доставлених тобі гарантує зовсім свіжий наказ Міністерства внутрішніх справ України від 13 серпня 2010 року №382. 
          Претендуючи на неупередженість і об’єктивність у своєму ставленні до міліції, мушу констатувати – наказ досить гуманний і нібито Міністерством внутрішніх справ зроблено певний крок уперед. Проте, давай не будемо особливо вабитися цією гуманністю. Правоохоронне відомство, у відповідності з генеральним курсом влади, пообіцяло покращення життя вже сьогодні кожній людині, вибачаюсь – кожному затриманому (хоча наразі різниця у цих формулюваннях дуже умовна). Але, як це нерідко буває, обіцянки перетворюються у пусті цяцянки, і описаних мною кімнат для затриманих і доставлених у міліції практично не має, принаймні, я таких не бачив. Зазвичай КЗД – це заґратовані напівтемні приміщення без вікон з лавками по периметру та баком для питної води. І ніяких тобі ліжок, умивальників, унітазів і всіх інших зручностей та наворотів. 
           Спитаєш – навіщо ж тоді я так детально описував умови тримання у КЗД, коли все цу у реальному житті відсутнє? Пояснюю – річ у тому, що згаданий мною наказ МВС України 16 листопада 2010 року зареєстрований у Міністерстві юстиції України і є обов’язковим для виконання. Тому міліція повинна утримувати затриманих громадян виключно у приміщеннях із перерахованими мною умовами, всі інші непристосовані подібним чином приміщення кімнатами для затриманих і доставлених вважатися не можуть. І якщо таки трапилась неприємність, і міліціянти заводять тебе до якогось захаращеного, брудного та сирого курятника з намірами залишити тебе у ньому на ніч (тим більше на декілька діб), прояви свою обізнаність і протестуй, посилаючись на вказаний мною наказ. Вимагай зустрічі безпосередньо з керівником райвідділу або старшим чергової частини, якому спокійно і компетентно зауваж, що тобі відомо про встановлені законодавством умови для тримання громадян у КЗД, і спроба помістити тебе до непристосованої належним чином іншої кімнати є незаконною, про що ти обов’язково повідомиш місцевого прокурора. Здравомислячий керівник зазвичай не шукає собі зайвих неприємностей і, враховуючи твою обізнаність, може відпустити додому, зобов’язавши прийти у міліцію наступного робочого дня. 
         А якщо ти таки відсидів декілька діб у непристосованому «мавпятнику» почуваючи себе безправним приматом, сміливо пиши обґрунтовану скаргу у прокуратуру, у якій, посилаючись на вказаний мною наказ, стверджуй, що міліція, в порушення існуючих вимог, незаконно утримувала тебе не у кімнаті для затриманих і доставлених, а у якомусь жахливому приміщенні з нелюдськими умовами перебування. Можеш додати , що подібні дії правоохоронців призвели до твоїх фізичних і моральних страждань, а внаслідок твого ув’язнення і перебування у непристосованій кімнаті значно погіршився стан твого здоров’я (тут бажано мати відповідну довідку з медичного закладу). 
           Всі пояснення міліції на зразок «ще не встигнули облаштувати КЗД» або «немає коштів для проведення робіт» залишай поза увагою – наказ чинний, зареєстрований у Міністерстві юстиції і повинен виконуватись неухильно, отже, нехай крутяться, тим більше, що у міліції чомусь вистачає грошей на «євроремонт» у кабінетах керівництва та нові автомобілі. 

        Що ще необхідно знати, коли тебе затримали і збираються помістити до КЗД. Я вже розповідав про це у четвертому розділі статті «ТИ І МІЛІЦІЯ», але, враховуючи важливість моменту, стисло нагадаю знову і дещо доповню. 
        На тебе обов’язково повинні скласти протокол про адміністративне затримання (або протокол про затримання, як підозрюваного у вчиненні злочину) та зафіксувати факт перебування у міліції в книзі обліку осіб, які доставлені до чергової частини. Це важливо, оскільки у протоколі та у книзі зазначається конкретний час твого затримання і саме від нього ведеться тригодинний відлік до твого звільнення. 
       Про затримання міліціянти обов’язково повинні проінформувати твоїх родичів та зазначити у протоколі, коли і з ким саме конкретно відбулась розмова. Постарайся переконатись, що черговий дійсно розмовляв з твоїми рідними по телефону, а не імітував розмову – для цього ввічливо попроси надати можливість особисто сказати пару слів близьким та заспокоїти їх. Не погоджуйся на пояснення «Зателефонуємо пізніше, а то зараз слухавку не беруть», а, як варіант, запропонуй міліціонеру зв’язатися з родичами по твоєму мобільному телефону чи повідом телефонний номер свого товариша або знайомого та попроси зв’язатися з ним. Про твоє перебування у міліції обов’язково повинні знати рідні або знайомі, у противному випадку не нагло, але вперто протестуй та відмовляйся підписувати протокол про затримання. 
        Перед поміщенням у КЗД черговий зобов’язаний з’ясувати стан твого здоров’я (мене це завжди дивувало – він що, лікар?), а також з’ясувати, чи не призведе твоє затримання до тяжких наслідків (техногенна аварія, зупинка виробництва, вибух, залишення на самоті осіб, які потребують нагляду). Тому можеш стурбовано, але офіційно повідомити, що не пам’ятаєш, чи перекрив газ у кухонній плиті або поскаржитись на погіршення самопочуття. В останньому випадку черговий зобов’язаний викликати бригаду швидкої медичної допомоги і рішення про можливість твого тримання у КЗД повинен приймати у залежності від висновку лікаря. 
         Перед поміщенням до КЗД, черговий повинен проінформувати тебе про наявність у кімнаті системи відеоспостереження та вручити «Пам’ятку для затриманих осіб» з перерахуванням прав затриманого, про що ти власноруч робиш запис у протоколі про адміністративне затримання. Одержану пам’ятку збережи і не тільки на згадку. По-перше – у разі оскарження свого затримання ти матимеш додатковий доказ цього факту, по-друге – пам’ятку можна використати для більш кваліфікованого написання скарги на дії працівників міліції, оскільки під час перебування у КЗД (наголошую не після звільнення, а саме під час перебування), ти маєш право звернутись з письмовою скаргою на дії співробітників міліції до їх керівництва, прокуратури, суду, а також до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і навіть до Європейського суду з прав людини. Для цього, на твоє прохання, тебе повинні вивести в окрему кімнату і видати папір та кулькову ручку, а якщо ти звертаєшся до прокурора, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини чи Європейського суду з прав людини – конверт, який заклеюється. 
           І на завершення – не соромся спокійно, але наполегливо вимагати те, що належить тобі за законом. Якщо повинні годувати 3 рази на день – хай годують, як-то кажуть, за рахунок закладу. Не має обіду – приверни увагу чергового і запитай, чи є у них намір тебе погодувати та обов’язково зазнач, що тобі відомо про наказ, згідно з яким твоє харчування – це на акт милосердя, а обов’язок міліції. До речі, про їжу – нагадую, що у наказі наголошується на гарячому харчуванні, тому вимагай якщо не гарячого, то у крайньому разі розігрітого. Зрозуміло, що кімната для затриманих і доставлених – це не ресторан і навіть не піцерія, а тому міліцейське меню, зазвичай складається з наступних страв: сніданок – чай (добре, якщо солодкий) з пакетика та хліб, обід – хліб і суп а-ля «Мівіна», вечеря – каша і, можливо, котлета з кулінарії по сусідству. Хоча у міліції є інструкція про добові норми харчування та його калорійність, у реальному житті її рідко дотримуються, тут все залежить від керівника міліції – у нормального начальника райвідділу і затриманих годують пристойно. 
 


2. Ізолятор тимчасового тримання 

            Тут вже все серйозно – це справжня тюрма із заґратованими секціями коридорів, лязкотом запорів і специфічним запахом. В ізоляторі, водночас з підсудними та затриманими за підозрою у вчиненні злочину, утримуються адміністративно заарештовані – громадяни, які скоїли адміністративний проступок, у тому числі такий, як порушення правил дорожнього руху, громадського порядку або невиконання вимог міліціонера. Термін ув’язнення (до 15 діб) встановлює суд, через що зменшити його, як правило, не можливо. З цього робимо висновок: якщо у КЗД необхідно пробувати уникнути від тривалого затримання, то в ізоляторі тимчасового тримання головна задача – зберегти своє здоров’я. Поясню, чому це актуально. Більшість ізоляторів в Україні побудовані досить давно, у 50-80 роках минулого століття, і через їх камери пройшла неабияка кількість людей, у тому числі хворих на туберкульоз та інші небезпечні інфекційні захворювання. За умов відверто незадовільного санітарно-гігієнічного стану приміщень ізоляторів, погано працюючої каналізації та хронічного не провітрювання камер, вони дуже часто практично просякнуті заразою, і підчепити за час перебування в ізоляторі якусь хворобу – не така вже важка справа. Можу сказати, що навіть для персоналу ізоляторів риск захворіти на туберкульоз є серйозною проблемою. 
    

           Отже, почнемо. Перед поміщенням до камери тебе в черговий раз обшукають, але вже більше ретельно з детальним оглядом тіла, одягу та взуття і вилучать всі гроші, документи та речі (у тому числі часи, обручальне кільце та прикраси), які були у тебе на час затримання. Крім цього, відберуть ремінь, шарф, краватку, шнурки з метою запобігання спробі вчинення самогубства. Неприємно, але що поробиш – звикай, особисті обшуки будуть проводити при кожному виході з камери і входу до неї, це не підозри або наміри тебе образити – така у міліції інструкція. Вилучені гроші та речі опишуть і складуть до окремого пакета. Можеш особливо не «паритися», що їх присвоять (таке частіше трапляється прямо на вулиці одразу після затримання), тут, як правило, все повертають назад при звільненні. Але якщо у тебе вилучили значну суму грошей, то вимагай надання тобі квитанції з фінансової частини райвідділу про прийняття їх на зберігання. Згідно до міліцейських відомчих наказів видача такої квитанції є обов’язковою. Ще краще буде домовитись з правоохоронцями про те, щоби тобі надали можливість особисто передати наявні гроші і коштовності родичам (зазвичай міліція проти цього не заперечує – їм самим менше клопоту з описом речей і їх зберіганням). 
           Можу сказати, що охоронці ізолятору відносяться до «незагрозливої» категорії міліціонерів – їм не потрібно за будь-яку ціну розкривати злочини, вибивати з тебе зізнання у скоєнні правопорушення, вимагати підписати протокол або інші документи. Це не їх робота і їм, по великому рахунку, на все це начхати. Для них головне – спокійно, без надзвичайних пригод, відбути свою зміну і якщо арештанти їм не створюють зайвих проблем, вони, в свою чергу, не створюють їх арештантам. Тому у взаємовідносинах з охоронцями керуйся раніше згаданими мною трьома принципами спілкування з міліцією: не ображаю, не провокую, не тікаю, а все, що маю отримати за законом, вимагаю наполегливо, але без грубості. 
         Після обшуку запропонують пройти санітарну обробку – просто прийняти душ. Це зробити необхідно, оскільки така можливість надається лише раз на тиждень. Відповідно до існуючих норм, душова кімната з гарячою водою повинна бути у кожному ізоляторі тимчасового тримання. 
         На завершення цієї гігієнічної процедури – медобстеження, яке фактично зведеться к тому, що у тебе спитають, чи є скарги на здоров’я. Навіть якщо немає, рекомендую поскаржитись на шлунок – у подальшому це дасть тобі можливість безперешкодно отримувати передані батьками пігулки від діареї та інших негараздів кишечнику, що дуже часто трапляється внаслідок вживання води та їжі, до якої не звик твій організм. Якщо дійсно почуваєш себе серйозно хворим, то одразу, не соромлячись, повідомляй про це (зайву сором’язливість взагалі рекомендую залишити за дверима ізолятору). Охоронець зобов’язаний невідкладно викликати бригаду швидкої допомоги, і лікар вправі покласти тебе до медичної установи. У такому випадку призначений судом адміністративний арешт ти повинен відбути вже після повного вилікування, а за час перебування у лікарні можливо спробувати оскаржити постанову суду. 
              По закінченню всіх цих процедур  затриманого поміщають до камери. Камери в ізоляторах бувають різної місткості – від одномісних до восьмимісних, але найбільш поширені на чотирьох осіб. 
              Які умови повинні бути створені у камері: 
– не менше, ніж 4 квадратних метри корисної площі на одну особу, для вагітних жінок та жінок з дітьми ( у нас і таких саджають) – 7 квадратних метрів; 
– окреме ліжко для кожного (є як одноярусні, так і двоярусні). Ліжка повинні бути з дерев’яним настилом, що дуже важливо взимку. Спільні щитові подіуми, де утримувані сплять впритул один біля одного, не допускаються. 
– стіл для приймання їжі, лава (можливо, окремі табурети), настінна шафа або ніша для зберігання продуктів і особистих речей; 
– природне та штучне освітлення. Природне здійснюються через вікна, які зазвичай малі, зап’яті ґратами та металевою сіткою, через що у плані вентиляції та освітлення від них толку мало. Штучне освітлення працює цілодобово, а тому навіть не знаю, чи є благом потужна лампочка у камері: з одного боку можливо читати, але з другого – не всі звикли спати при яркому освітленні; 
– електрична розетка, яка вмикаються охоронцем з коридору. Розетка передусім необхідна для гоління, оскільки голитися краще електробритвою. Крім цього, у камерах дозволяється користуватись телевізором, якщо тобі його передадуть родичі. 
– природна та примусова вентиляція. З цим дуже часто виникають проблеми, оскільки природна забезпечується тільки наявністю квартирок на вікнах (іноді вони чомусь взагалі відсутні), а система примусової вентиляції не завжди забезпечує належний обмін повітря; 
– умивальник; 
– клозетна чаша або унітаз – повинен розміщуватись в окремій кабінці висотою півтора метри з дверцятами. 
 

            Але нагадую – це так, як повинно бути відповідно до міліцейських наказів та інструкцій. У реальному житті дуже часто буває все інакше, і умови тримання людей у міліцейських в’язницях не відповідають не те що європейським, а навіть вимогам, встановленим самою міліцією. Свого часу нашій громадській організації вдалося закрити з десяток «ізоляторів-гадючників», але нинішнє керівництво Міністерства внутрішніх справ представників правозахисних організацій до відвідування місць несвободи не допускає, а тому у якому стані камери ізоляторів перебувають зараз, громадськості достеменно не відомо. 
            Тепер щодо того, які речі дозволяється мати при собі і зберігати у камері. Це: 
– власний одяг та взуття за сезоном в одному комплекті (натільну білизну, шкарпетки, носові хустинки, брюки, сорочку, теплий светр, шапку тощо); 
– туалетні речі (мило, зубну пасту, пластмасову мильницю, гребінець, крем для гоління, туалетний папір, серветки, пральний порошок). Жінки можуть мати при собі засоби індивідуальної гігієни, пудру, крем, губну помаду; 
– бритву електричну чи механічну. Краще мати електричну, гоління за допомогою механічного бритвеного станка проводиться виключно під наглядом постового, а бритвене лезо може використовуватись лише один раз, після чого передається міліціонеру для знищення; 
– окуляри, а також, за необхідності, медичне обладнання (слуховий апарат, катетер тощо); 
– папір, поштові конверти, марки, прості олівці, підручники та учнівське приладдя (для учнів); 
– сірники та тютюнові вироби – до 30 пачок цигарок; 
– ліки ( з дозволу медичного працівника); 
– продукти харчування, передані родичами (про це ще розповім додатково); 
– книги, газети і настільні ігри (гральні карти заборонені); 
– предмети для відправляння релігійних обрядів. 
 

           У камері дозволяється користуватись телевізором (згідно до встановленого в ізоляторі режиму дня), малогабаритними холодильниками та електрокип’ятильниками з дротом довжиною не більше 50 сантиметрів. Але електрична розетка у камері постійно знеструмлена, і напругу на неї подає черговий з коридору. Якщо з можливістю поголитись проблем зазвичай не виникає, то на тривалу подачу струму до розетки (для перегляду телевізору чи користування холодильником) міліціонери йдуть не дуже охоче, остерігаючись можливої неадекватної поведінки затриманих і їх травмування електричним струмом. Будь-який охоронець має намір відбути чергування без зайвих проблем і надзвичайних подій, а тому наявність електричного струму у камерній розетці тривалий час – вищий знак довіри до її постояльців. 
Тепер щодо режиму і розпорядку дня. Кожний затриманий має право на восьмигодинний безперервний сон у нічний час з 22.00 до 6.00, у цей період забороняється викликати затриманого до слідчого, залучати його до проведення прибирання приміщень тощо. 
           Усі утримувані в ізоляторі повинні забезпечуватися триразовим гарячим харчуванням, причому передбачено, що на сніданок і вечерю дають одну справу, на обід – дві. Харчуються арештовані прямо у камері. Щодо якості їжі – тут буває по різному: в одних ізоляторах її доставляють з підприємств громадського харчування (кращий варіант), в інших – неприємна для шлунку «Мівіна» і котлета з кулінарії. Вихід з ситуації – продовольчі передачі від родичів. 
             Зазвичай, персонал ізоляторів ставиться до таких передач поблажливо, приймають майже все і передачі для адміністративно заарештованих ретельно не «потрошать» – розуміють, що ти не в’язень замку Іф і ніхто не буде передавати тобі у хлібині пилку для перепилювання ґрат або мотузку для втечі. Проте можуть не прийняти м’ясні домашні консерви, копчену рибу та інші подібні вироби, оскільки у випадку твого харчового отруєння відповідальність буде покладатись на них. 
            Передачі для затриманих за підозрою у вчиненні злочину перевіряються більш старанно – хлібні вироби та ковбаси розрізаються на декілька частин, консерви відкриваються та перекладаються в інший посуд, цукерки або печиво повинні бути не в упаковці, а насипом у пакеті. 
            У будь-якому випадку, попроси близьких обов’язково передавати тобі питну воду, оскільки пити її з крану у камері не завжди безпечно з причини занедбаності водогонів в ізоляторах. 
            Одночасно з передачею, тобі повинні надати складену родичами заяву, у якій перераховані всі продукти. Якщо ти отримав передачу у повному обсязі згідно з переліком – ставиш на заяві свій підпис, після чого черговий повертає заяву тій особі, яка передала передачу. 
 

           Важливо те, що ти маєш право на регулярні побачення з родичами або зі своїм адвокатом чи захисником. Адміністративно заарештованим побачення надаються без обмежень, але тривалість одного побачення не повинна перевищувати чотирьох годин. Затриманим і взятим під варту за підозрою у вчиненні злочину побачення надаються з письмового дозволу слідчого або суду, у провадженні якого перебуває справа. 
        Для отримання побачення виписується спеціальний дозвіл, який є дійсним лише на одну зустріч. На побачення допускається одночасно не більше двох осіб, не враховуючи дітей віком до 16 років, а особам, які не мають при собі паспортів, у побаченні відмовляється. Побачення відбувається у спеціально виділеному для цього приміщенні у присутності працівника міліції. 
 

          А зараз головне правило: не нехтуй правилами особистої гігієни! 
         Перше: кожний утримуваний в ізоляторі повинен забезпечуватися постільними речами та білизною – ватні матрац і подушка, наволочка, два простирадла, напівшерстяна ковдра, рушник. Проте стан цих речей буває просто жахливим – матрац товщиною з палець, простирадло у підозрілих плямах, а ковдра розмірами нагадує приквартирний килимок. Постільна білизна замінюється раз на сім днів і повинна періодично дезінфікуватись, але краще попроси у правоохоронців надати тобі можливість користуватись власною білизною, яку тобі принесуть родичі. Теж саме стосується і посуду для приймання їжі – в ізоляторі тобі обов’язково видадуть тарілку, кружку та ложку, але хто ними користувався раніше тобі невідомо, а тому краще мати свої. Правоохоронці охоче йдуть на такі поступки – їм самим клопоту менше. 
         Друге: забезпечення постійного обміну повітря у камері. Для ізолятора це чи не єдина вагома протидія можливості підчепити інфекційну хворобу, починаючи від грипу і закінчуючи тим же туберкульозом. Поясни це твоїм сусідам Забезпечте постійне провітрювання приміщення – якщо у камері можливо відчинити віконну хвіртку, вона повинна бути постійно відчиненою. Нехай протяги і прохолодніше, але це чисте повітря.
       Як я вже казав, у камері повинна функціонувати примусова вентиляція, яка вмикається черговим с коридору. Повідом його, що тобі не пощастило, і ти потрапив у камеру до курців, які від нудьги палять одну цигарку за іншою та попроси як можна частіше вмикати вентиляційну систему. 
         Третє: не відмовляйся від жодної нагоди побути на свіжому повітрі або взагалі за межами камери. Утримуваним в ізоляторі щоденно повинна надаватись прогулянка тривалістю одну годину. Правоохоронці дуже часто пропонують скоротити прогулянку і повернутися до камери – не слід на це погоджуватись. Необхідно зауважити, що право на щоденну двогодинну прогулянку мають вагітні жінки, жінки з неповнолітніми дітьми, а також хворі з дозволу лікаря. Тому під час первинного медичного обстеження при поміщенні до ізолятора проінформуй про проблеми з легенями і знижений імунітет та скажи, що лікар радив тобі як можна частіше бувати на свіжому повітрі. 
        Крім цього, під час перебування затриманих на прогулянці, міліціонери зобов’язані проводити санітарну обробку камер за допомогою кварцових ламп чи бактерицидних опомінювачів – пристроїв, які обеззаражують повітря і поверхні у камері. Для досягнення очікуваного ефекту, прилади повинні пропрацювати у камері визначений умовами експлуатації час, а тому скорочення терміну прогулянки одночасно призведе і до неякісної санітарної обробки камери. 
         Якщо співробітники ізолятору запропонують тобі прийняти участь у господарських роботах (пофарбувати паркан чи побілити дерева), погоджуйся і особливо не поспішай – це твій час поза камерою. 
        Четверте: прибирання у камері. Зрозуміло, що прибиральниць у штаті ізоляторів тимчасового тримання не має і прибирання камер та інших приміщень установи покладається на утримуваних. Завжди підтримуйте у камері чистоту, просить у міліціонерів надавати дезинфікуючи засоби для миття підлоги (вони у них повинні бути в обов’язковому порядку). 
         П’яте: взимку необхідно слідкувати за температурним режимом у камері. Взагалі міліцейські інструкції передбачають, що температура повітря у камерах не повинна бути нижче +18 градусів, але забезпечення належного опалення ізоляторів у зимовий період завжди було для міліції проблемою – це досить дорого. Тому, якщо у камері прохолодно – повідом, що у тебе хронічний бронхіт та вимагай додаткову ковдру і надання можливості постійно пити гарячий чай. Як правило, на такі прості вимоги міліціонери без заперечень погоджуються. 
        Шосте: користуйся медичними препаратами, що підвищують імунітет та запобігають вірусним і простудним захворюванням. Це повинні бути ефективні, але загальновідомі препарати, згоду на постійне тримання яких у камері без проблем надасть медичний працівник. 
 

          Необхідно сказати і про те, що забороняється в ІТТ: 
– порушувати тишу; 
– перегукуватись, перестукуватись через стіну та слати записки особам, які утримуються в інших камерах; 
– підбирати і перекидати за межі прогулянкового дворика ізолятора будь-які предмети; 
– вчиняти протиправні дії стосовно інших осіб, які утримуються в ізоляторі; 
– затуляти «вічко» у дверях камери; 
– робити написи на стінах і інвентарі, іншим чином псувати обладнання ізолятору. 
        Рекомендую вказані правила виконувати, оскільки за їх порушення адміністрація ІТТ має право вжити досить неприємних заходів покарання – від позбавлення права отримувати передачі до поміщення у карцер. У ньому умови досить жорсткі – утримуєшся один, забороняється брати із собою продукти харчування, прогулянки не дозволяються, а відпочивати на ліжку у денний час не можливо (на час від підйому до відбою відкидне ліжко підіймається до стіни і закривається на замок). 
        У випадку чинення непокори працівники ізолятору мають право застосувати до тебе дубинки та наручники. Це завжди боляче та принизливо, і тут ніякими порадами не допоможеш. Хоча, щодо наручників – відповідно до міліцейських інструкцій через кожні дві години наручники повинні зніматись на 5-10 хвилин для відновлення кровообігу рук, а потім їх можуть надягати знову. Дубинками забороняється завдавати удари по голові, шиї, ключичній ділянці, животу та статевих органах. 
 

        І на завершення. Тимчасове позбавлення волі – справа неприємна, але не трагічна, отже, не впадай у відчай, не роби необдуманих вчинків і не давай себе спровокувати на більш серйозне порушення. Запам’ятай – в ізоляторі ніхто тебе мордувати не буде, але і панькатися теж. Все залежить від тебе, а тому намагайся зробити умови «відсидки» максимально комфортними: тхне смородом з каналізації – закрий отвір клозетної чаші пустою пластиковою пляшкою, дратівливо струмить кран в умивальнику – нав’яжи на нього ганчірку, по якій вода буде стікати безшумно. Підтримуй рівні і доброзичливі стосунки з персоналом ізолятора та сусідами по камері, але особливо не зближайся і не панібратствуй з ними. Час у камері тягнеться повільно, а тому намагайся себе зайняти – читай книги або, ще краще, вивчай юридичну літературу та обмірковуй, як будеш оскаржувати своє затримання. 
           Вже традиційно бажаю тобі ніколи не потрапляти у місця несвободи, але бути до цього підготовленим необхідно. Бажаю удачі і хай щастить! 

Володимир Батчаєв, 
Асоціація українських моніторів дотримання прав 
людини в діяльності правоохоронних органів

Джерело: 
Автор: 
Володимир Батчаєв

huaraches longchamp

huaraches
longchamp handbags
nike tn
nike shoes
golden state warriors jerseys
redskins jerseys
mlb shop
kate spade outlet
nba jerseys
coach factory outlet
coach outlet online
true religion outlet
hugo boss sale
cheap nba jerseys
mulberry uk
coach outlet online
supreme clothing
salomom shoes
coach outlet online
pandora jewelry
coach factory outlet
salomon
michael kors outlet
clippers jersey
coach outlet
ugg boots
dsquared2
salomom shoes
coach outlet online
issey miyake perfume
coach outlet
jordan shoes
tn pas cher
detroit lions jerseys
michael kors uk
dsquared
baltimore ravens jerseys
coach factory outlet
louboutin shoes
kate spade outlet
ralph lauren uk
nike air max 90
coach outlet
coach outlet
seahawks jersey
coach outlet online
giuseppe zanotti sneakers
michael kors outlet online
coach outlet
coach outlet
converse shoes
jacksonville jaguars jersey
nike air huarache
ralph lauren outlet
new orleans saints jerseys
nike shoes
hermes belts
valentino
nike outlet
oakley sunglasses
red bottom shoes
nike air jordan
salomon
oakley sunglasses wholesale
nike huarache
polo ralph lauren outlet
supreme shirt
prada outlet
ralph lauren outlet
coach outlet online
green bay packers jerseys
jets jersey
ferragamo shoes
michael kors handbags
michael kors uk
fitflops sale clearance
yeezy
red bottom shoes
nike trainers
moncler jackets
kate spade outlet online
nike trainers
miami heat jersey
kate spade outlet
asics shoes
nike factory store
ugg boots uk
jordans
nike store
yeezy boost 350 v2
cheap nike shoes
new england patriots jerseys
coach outlet
kate spade outlet online
prada handbags
michael kors outlet
coach factory outlet
reebok shoes
coach outlet
coach outlet online
mbt
skechers outlet
coach outlet
oakley glasses
tods outlet
ralph lauren outlet
ray ban eyeglasses
soccer boots
michael kors outlet
jimmy choo outlet
yeezy boost 350
true religion outlet
chargers jerseys
oakley sunglasses wholesale
jordan 8
air max 90
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
broncos jerseys
yeezy shoes
nike roshe run
christian louboutin shoes
chicago bulls jersey
ray ban sunglasses
adidas outlet
chrome hearts
michael kors handbags
nike shoes
louboutin shoes
christian louboutin outlet
christian louboutin outlet
supreme new york
fitflops shoes
coach outlet online
coach outlet online
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
giuseppe zanotti
coach outlet online
cheap ray bans
oakley sunglasses
louboutin shoes
ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
ralph lauren uk
coach outlet online
coach outlet
bottega
coach outlet
coach outlet online
oakley sunglasses
cheap basketball shoes
san antonio spurs jerseys
nike shoes
adidas yeezy
polo ralph lauren
ed hardy uk
moncler uk
jordan shoes
coach handbags
nike huarache
basketball shoes
ray ban eyeglasses
nike tn pas cher
tennessee titans jersey
nike shoes
true religion outlet
louboutin shoes
ray ban eyeglasses
ed hardy clothing
canada goose uk
cheap jordans
nike outlet
mbt shoes
oakley sunglasses wholesale
air huarache
super dry
canada goose jackets
oakley sunglasses
kate spade handbags
pittsburgh steelers jersey
coach outlet
ecco shoes
michael kors outlet online
true religion outlet store
nfl jerseys
cheap snapbacks
nike huarache
kate spade outlet online
moncler
prada shoes
ralph lauren uk
christian louboutin shoes
carolina jerseys
ray ban sunglasses
michael kors outlet
dolphins jerseys
nike trainers
nike air max 90
ralph lauren uk
nike shoes
mbt shoes outlet
soccer shoes
michael kors handbags sale
mbt shoes
nike outlet store
cheap oakley sunglasses
christian louboutin shoes
dsquared
adidas superstar
oakley sunglasses
nike air huarache
mulberry handbags
adidas nmd runner
fitflops sale
tory burch handbags
issey miyake
polo ralph lauren
true religion outlet store
nike huarache
ralph lauren uk
louboutin shoes
coach outlet
coach factory outlet
polo lacoste
jordan shoes
coach outlet
cowboys jerseys
jordan shoes
nike huarache
oakland raiders jerseys
hermes belt
nike outlet
coach outlet online
cleveland cavaliers jerseys
los angeles lakers jerseys
giants jersey
49ers jersey
coach outlet store online
louboutin shoes
coach outlet
ralph lauren uk
reebok
mlb jerseys
ralph lauren uk
oakley sunglasses wholesale
nike shoes for women
michael kors handbags
dsquared2
christian louboutin outlet
moncler jackets
fitflops sale clearance
ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
jimmy choo shoes
saics running shoes
canada goose uk
atlanta falcons jerseys
adidas shoes
converse trainers
coach factory outlet
true religion jeans
nike shoes
christian louboutin shoes
coach outlet
christian louboutin shoes
cheap jordans
minnesota vikings jerseys
new nike shoes
adidas superstars
longchamp outlet
coach outlet
air jordan uk
true religion outlet
true religion outlet
jordan shoes
ralph lauren outlet
tory burch outlet
jordan shoes
michael kors handbags
nike blazer
coach outlet
fitflops sale clearance
coach outlet
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren outlet
kate spade outlet
polo ralph lauren
nike air huarache
michael kors handbags
nike outlet
ecco outlet
coach factory outlet
ralph lauren uk
ray ban eyeglasses
ferragamo outlet
ralph lauren uk
michael kors outlet
true religion outlet
ralph lauren uk
oakley sunglasses
boston celtics jersey
air jordan 8
christian louboutin sale
prada shoes
bears jerseys
ralph lauren outlet
skechers shoes
nike outlet
nike shoes
nike roshe
lacoste outlet
fitflops sale clearance
ralph lauren outlet
jordan 4
canada goose jackets
true religion jeans
ralph lauren outlet
nike factory outlet
coach outlet
red bottom
クロムハーツ
superdry clothing
nike outlet
christian louboutin shoes
ralph lauren uk
hugo boss outlet
houston texans jerseys
true religion jeans
ralph lauren outlet
canada goose jackets
canada goose
kate spade outlet
ralph lauren outlet
nike shoes for men
ralph lauren uk
coach outlet
browns jerseys
adidas yeezy
supreme outlet
coach outlet online
bottega veneta
polo ralph lauren
cheap nfl jerseys
ralph lauren uk
moncler jackets
christian louboutin outlet
eagles jerseys
new york knicks jersey
nike factory outlet
oakley sunglasses
adidas nmd
chiefs jersey
nike tn pas cher
kate spade outlet online
kate spade outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet online
coach outlet
moncler outlet
ralph lauren uk
air max 90
michael kors handbags outlet
cheap jordan shoes
pandora charms
nike blazer pas cher
nike outlet store
coach outlet
arizona cardinals jerseys
valentino shoes
ralph lauren outlet
oakley sunglasses wholesale
true religion jeans
air jordan 4
oakley sunglasses
true religion jeans
christian louboutin shoes
coach outlet online
adidas outlet online
bengals jersey
red bottom
coach outlet online
oklahoma city thunder jerseys
tods shoes
louboutin shoes
jordans
bills jerseys
coach outlet online
snapbacks wholesale
christian louboutin shoes
nike trainers uk
jordans
coach factory outlet
christian louboutin shoes
fitflops
supreme clothing
christian louboutin shoes
supreme shirt
coach outlet online
polo ralph lauren
ralph lauren uk
ralph lauren outlet
kate spade outlet
oakley sunglasses wholesale
polo ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
fitflops sale
true religion outlet
coach outlet
colts jerseys
zzzzz2018.4.24

chenlina20180416 michael kors

chenlina20180416
michael kors taschen
beats by dre
basketball shoes
kate spade
coach factory outlet
polo outlet
nike air
jordan
adidas originals
manchester united jersey
ray ban
michael kors
rolex watches
cheap mlb jerseys
louboutin
scarpe mbt
cheap rolex watches
carnival shoes
supreme
prada bags
nike shox
air jordan shoes
ferragamo shoes
louboutin
kate spade outlet
louboutin
christian louboutin
burberry scarf
air jordan 11
louis vuitton outlet
audemars piguet
coach
converse shoes
supreme
nike shoes
true religion jeans
soccer jerseys
jordan
asicsasics running shoes
polo ralph
adidas yeezy
jordans
valentino shoes
miu miu shoes
true religion jeans
nike epic react flyknit
breitling watches
coach
oakley sunglasses
true religion
nike presto
mulberry
louboutin
asics
tod's shoes
roshe run
coach handbags
jordan shoes
james harden shoes
yeezy shoes
new balance sandals
alexander mcqueen shoes
off-white shoes
tory burch
wholesale nfl jerseys
toms outlet
michael kors
birkenstock outlet
mont blanc
coach outlet
harden vol 1
coach factory outlet online
oakley vault
malone souliers shoes
gucci outlet
jordan 5
asics running shoes
nike tennis
burberry outlet canada
adidas ultra boost
coach factory outlet
longchamp handbags
louis vuitton
jimmy choo shoes
nike shoes for men
louis vuitton handbags
longchamp
louis vuitton
jordan 6
michael kors handbags
vans shoes
nike free
juicy couture
cheap nfl jerseys
polo ralph
kate spade outlet
prada
nike huarache
baseball jerseys
hermes
cheap mlb jerseys
dolce and gabbana
adidas outlet
adidas jeremy scott
true religion jeans
coach outlet online
louis vuitton outlet
balance shoes
nike air max
toms outlet
jordans
fingerlings monkey
timberland pro
pandora charms
kate spade outlet
ray ban
hollister outlet
mizuno running shoes
louboutin
mont blanc pens
michael kors outlet
rolex replica watches
swarovski
louis vuitton
herve leger dresses
nike uk
snapbacks wholesale
nfl jerseys
ray bans
coach outlet online
louis vuitton handbags
ray ban sunglasses
adidas outlet store
kobe 11
red bottoms
nike outlet
adidas outlet
louboutin
nike outlet store online
vibram fivefingers
adidas nmd
longchamp outlet
adidas wings
air max
converse
jordan
ray ban sunglasses wholesale
marc jacobs
mlb jerseys
salvatore ferragamo
louis vuitton handbags
tory burch outlet
louis vuitton
yeezy 500
pandora jewelry
adidas uk
flops
cheap nhl jerseys
ralph lauren
nike uk
coach outlet online
pandora jewelry
ralph lauren uk
jordan 1
nike blazer
air force 1
oakley sunglasses
ralph lauren
ralph lauren
nike free run
longchamp
true religion jeans
pandora jewelry
tory burch outlet
louis vuitton outlet
air jordan
giuseppe zanotti shoes
mont blanc
air max
adidas flip flops
converse shoes
coach outlet
stussy hoodie
coach factory outlet
coach outlet
longchamp
adidas outlet
jordan 12
nike revolution
louis vuitton
ralph lauren
mac cosmetics
michael kors outlet
fitflops
stuart weitzman shoes
jordan shoes
tag heuer watches
balenciaga sandals
ralph lauren outlet
air jordan
birkenstock outlet online
air jordan
nike blazer shoes
michael kors handbags
true religion jeans
ray ban sunglasses
mbt shoes
cheap replica watches
polo ralph lauren
polo ralph lauren
ray ban
michael kors outlet online
jordans
timberland boots
nike sb
gucci slides
coach outlet online
balenciaga shoes
louis vuitton
michael kors outlet
oakley sunglasses
flip flops
michael kors
flip-flops
air max
jordan xx9
fila shoes
kevin durant shoes
nike kyrie 3
air max 270
balenciaga triple s
louis vuitton outlet
bvlgari rings
baseball bats
birkenstock sandals
coach factory online
louis vuitton
michael kors outlet
air jordan
beats by dre headphones
barcelona jersey
coach handbags
suicoke
lebron 15
under armour outlet
air jordan
pandora charms
air max
prada handbags
michael kors outlet
van cleef & arpels jewelry
flipflops
oakley sunglasses wholesale
nfl jerseys
coach outlet online
manolo blahnik
curry shoes
air max plus
longchamp outlet
michael kors handbags
adidas stan smith
air max 95
nike flip-flops
air jordan
kate spade
cheap oakley sunglasses
pandora jewelry
nike outlet store
wedding shoes
timberland outlet
air max 90
supra shoes
links of london
flops
air max 1
nike mercurial superfly
adidas slides
polo shirts
oakley sunglasses
adidas nmd
burberry outlet
nike huarache
swarovski crystal
jordan 3
nike air max
light up shoes
burberry outlet
air max 2017
blackhawks jersey
nike air max
birkenstock sandals
pandora jewelry
supreme
off-white
michaelkors outlet
nike roshe
timberland
y3 shoes
nike lunarglide
hermes
polo outlet
kate spade
coach outlet online
vans shoes
coach outlet online
hermes bags
jordan 8
air max 97
mishka clothing
ray ban
polo ralph lauren
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
adidas shoes
celine outlet
nike tn
ralph lauren
michael kors outlet
prada
nike outlet
polo ralph
dior handbags
cheap nfl jerseys
jordan 4
coach outlet online
birkenstock outlet
michael kors outlet
nike air force
hermes outlet
supreme uk
jordan shoes
flip flops
hermes kelly bag
louis vuitton
michael kors
undefeated shoes
cheap ray bans
nike free
michael kors
nike shoes
cartier jewelry
new balance
tory burch uk
oakley sunglasses
puma fenty
burberry outlet
christian louboutin
michael kors outlet clearance
louboutin
nike outlet
nike cortez
adidas football boots
supreme outlet
jordans
polo outlet
nike dunks
air max 2018
breguet watches
cheap rolex watches
nike outlet
givenchy handbags
dansko shoes
bottega veneta
cheap nba jerseys
christian louboutin
oakley sunglasses cheap
rolex watches
adidas superstar
nhl jerseys
rayban
louis vuitton outlet
mcm bags
ray ban sunglasses
ray ban
ray ban outlet
michael kors handbags
timberland boots
puma slides
oakley sunglasses
michael kors outlet online
louboutin
ferragamo
nike free
louis vuitton
oakleys
cheap jerseys
louboutin
swarovski jewelry
coach outlet
bcbg
coach
pandora charms
fitflops
polo ralph lauren
belstaff jackets
nfl jerseys wholesale
coach handbags
air huarache
ray ban
pandora jewelry
adidas yeezy 350

chanyuan2018.04.11 true

chanyuan2018.04.11
true religion outlet
louboutin shoes
pandora charms
fitflops
rolex watches
ugg boots
pandora charms
ysl outlet
uggs outlet
pelicans jerseys
michael kors handbags
kevin durant shoes
kobe 9
pandora jewelry
uggs outlet
longchamp solde
coach outlet
canada goose parka
polo ralph lauren
raptors jerseys
michael kors
cleveland cavaliers jersey
coach outlet online
canada goose outlet
nike blazer pas cher
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
coach factory outlet
nfl jersey wholesale
kate spade outlet
hawks jerseys
coach outlet online
kate spade outlet
michael kors outlet
michael kors bags
coach outlet
true religion jeans
swarovski outlet
coach outlet
longchamp handbags
knicks jerseys
michael kors outlet
pistons jerseys
canada goose
jordan shoes
oakley sunglasses
canada goose outlet
pandora charms
air max 90
swarovski outlet
oakley sunglasses
true religion outlet
michael kors outlet
real madrid jersey
air huarache
longchamp outlet
clippers jerseys
adidas nmd
michael kors outlet
montblanc pens
manchester united jersey
swarovski outlet
spurs jerseys
mulberry outlet
supra shoes
adidas outlet store
hermes belt
nike roshe
mac makeup
oakley sunglasses
canada goose outlet
pandora outlet
lacoste soldes
canada goose jackets
hermes birkin
world cup jerseys
mcm outlet
canada goose outlet
canada goose jackets
coach outlet
pandora charms sale clearance
polo outlet
coach outlet
salomon shoes
rolex watches
true religion outlet
oakley sunglasses
jordan shoes
ugg boots
cheap nfl jerseys
coach outlet
oakley sunglasses
chelsea jersey
true religion jeans
air force 1
kate spade outlet
canada goose outlet
coach outlet canada
polo ralph lauren
nike air force 1
ray ban sunglasses
coach outlet online
cheap snapbacks
true religion outlet
cartier outlet
ferragamo shoes
marc jacobs outlet
soccer jerseys
nike shoes
mont blanc pens
michael kors outlet
hornets jerseys
ray ban sunglasses
michael kors handbags
76ers jerseys
air max 90
adidas wings
michael kors
polo outlet
air max 2017
mulberry bags
ferragamo outlet
coach outlet
pandora outlet
ugg outlet
cavaliers jerseys
tory burch outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
heat jerseys
ugg outlet
bottega veneta outlet
bulls jerseys
mulberry handbags
ralph lauren pas cher
soccer shoes
coach outlet
ray ban sunglasses
coach outlet online
christian louboutin shoes
nike air max 90
canada goose outlet
louis vuitton outlet
fitflops sale clearance
ferragamo outlet
coach handbags
cheap jordans
ray ban sunglasses
michael kors outlet
hermes outlet
chrome hearts outlet
moncler outlet
ugg outlet
golden state warriors jerseys
cheap mlb jerseys
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
fred perry polo shirts
kobe shoes
longchamp solde
coach outlet online
nhl jerseys
nuggets jerseys
celtics jerseys
canada goose outlet
new balance pas cher
cheap jordans
giuseppe zanotti outlet
coach outlet online
rockets jerseys
coach outlet store online
san antonio spurs jerseys
ferragamo outlet
nobis outlet
swarovski crystal
ugg outlet
nets jerseys
canada goose outlet
cheap jordans
pacers jerseys
coach outlet online
moncler jackets
fitflops sale clearance
true religion jeans
pandora
air jordan 4
christian louboutin shoes
burberry outlet
herve leger outlet
coach factory outlet
adidas trainers
asics pas cher
reebok outlet store
asics pas cher
air max trainers
nike pas cher
michael kors outlet
ferragamo outlet
reebok trainers
magic jerseys
ugg outlet
nike shoes
burberry outlet
true religion jeans
wellensteyn jackets
polo ralph lauren
cazal sunglasses
prada shoes
ray ban sunglasses
coach outlet
mulberry handbags
canada goose jackets
oakley sunglasses
wizards jerseys
michael kors outlet
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
ugg boots clearance
gucci outlet
lakers jerseys
nike outlet
oakley sunglasses
fitflops sale clearance
michael kors outlet
tory burch outlet
links of london
ed hardy clothing
ralph lauren polo
michael kors outlet
kobe bryant shoes
tory burch outlet
birkenstock sandals
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
michael kors uk
polo shirts
futbol baratas
nike air max 2015
nba jerseys
true religion jeans
michael kors outlet
pandora charms
christian louboutin online
longchamp pas cher
burberry outlet
air huarache
canada goose jackets
oakley sunglasses
coach outlet
pandora charms
ralph lauren polo
canada goose outlet
mulberry handbags
pandora charms
suns jerseys
pandora jewelry
lebron james shoes
polo ralph lauren
coach outlet
fitflops
cheap jordans
air jordan pas cher
polo ralph lauren
michael kors outlet
louboutin shoes
longchamp handbags
canada goose outlet
michael kors outlet
true religion jeans
nike store uk
michael kors outlet
coach outlet
michael kors outlet
ugg outlets
cheap football shirts
michael kors
polo ralph lauren
ralph lauren polo
ralph lauren polo shirts
michael kors outlet
canada goose jackets
coach factory outlet
mulberry outlet
mulberry sale
christian louboutin outlet
christian louboutin outlet
prada sunglasses
canada goose outlet
cheap jerseys
fitflops sale
oakley sunglasses
coach outlet
air max 90
cheap jordans
gucci outlet
rolex watches
jordan shoes
ugg outlet
air jordan shoes
ray ban sunglasses
air max 90
michael kors outlet
tory burch outlet
thunder jerseys
canada goose outlet
oakley sunglasses
swarovski crystal
nba jerseys
nike trainers
canada goose jackets
michael kors
air max 90
air max 90
michael kors outlet online
polo ralph lauren
jazz jerseys
oakley sunglasses
coach factory outlet
michael kors outlet
longchamp handbags
swarovski outlet
christian louboutin outlet
yeezy boost 350
kate spade outlet
michael kors outlet
uggs
christian louboutin outlet
polo outlet
ralph lauren polo shirts
canada goose jackets
hermes outlet
yeezy boost
jordan shoes
nike shoes
coach outlet
coach outlet
cheap mlb jerseys
cheap jerseys
prada handbags
christian louboutin outlet
coach outlet
coach outlet online
nike air max
ugg boots
ray-ban sunglasses
nba jerseys
ralph lauren outlet
jordan shoes
kings jerseys
true religion uk
fitflops sale
pandora charms
longchamp pliage
cheap jordans
pandora charms sale clearance
ferragamo outlet
pandora jewelry
michael kors handbags
lakers jerseys
denver broncos jerseys
lacoste polo shirts
ray ban sunglasses
ralph lauren polo shirts
canada goose jackets
oakley sunglasses
nike store
christian louboutin outlet
mulberry bags
coach canada
polo ralph lauren
nhl jerseys
rolex watches for sale
chrome hearts outlet
tory burch outlet
michael kors outlet
uggs outlet
pandora charms
stephen curry shoes
michael kors outlet online
longchamp handbags
michael kors outlet
converse shoes
michael kors outlet
polo ralph lauren
barcelona jersey
kate spade outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
cheap nhl jerseys
asics shoes
nike foamposite
fitflops shoes
nike outlet
tory burch outlet
canada goose outlet
polo ralph lauren
kate spade outlet
pandora charms
true religion jeans
coach outlet
jordan shoes
louis vuitton outlet
new balance shoes
coach handbags
coach outlet
canada goose outlet
coach outlet
canada goose outlet
cheap jordans
tory burch outlet
canada goose coats
true religion jeans
nike presto
polo outlet
cheap jordans
burberry outlet
canada goose jackets
football shirts
birkenstock outlet
new balance pas cher
fitflops outlet
polo outlet
gucci outlet
jordan shoes
air max uk
coach outlet online
ferragamo shoes
kate spade outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
louis vuitton outlet
ray ban sunglasses
tods outlet
canada goose jackets
longchamp outlet
yeezy boost
ray ban sunglasses
adidas uk
true religion jeans
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
moncler jackets
oakley sunglasses
mizuno running shoes
tory burch outlet
true religion jeans
moncler outlet
michael kors outlet
denver broncos jerseys
christian louboutin shoes
grizzlies jerseys
trailblazers jerseys
dansko shoes
kate spade outlet
air jordan pas cher
oakley sunglasses
oakley sunglasses
ugg boots
nike factory outlet
canada goose outlet
prada outlet
ecco shoes
puma outlet
louboutin pas cher
mbt shoes
ugg outlet
gucci outlet
timberwolves jerseys
coach outlet
true religion jeans
warriors jerseys
michael kors outlet
nfl jerseys wholesale
nike pas cher
michael kors outlet online
barbour outlet
oakley sunglasses
longchamp bags
ugg outlet
polo outlet
ugg outlet
valentino outlet
ugg outlet
basketball shoes
adidas nmd
mavericks jerseys
canada goose outlet
canada goose jackets
air max 1
uggs outlet
moncler outlet
michael kors handbags
soccer jerseys
longchamp outlet
michael kors handbags
michael kors wallets
pandora charms
canada goose jackets
louis vuitton outlet
mulberry handbags
michael kors handbags
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
canada goose outlet
nike roshe one
oakley sunglasses wholesale
ugg outlet
ugg outlet
bucks jerseys
ugg outlet
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
chicago blackhawks jerseys

لم تعد الالعاب كما كانت فى

لم تعد الالعاب كما كانت فى السابق تقتصر على الالعاب المعروفة التقليدية مثل لعبة الكوتشينة او الشطرنج ولكن اصبح الان بامكانك ممارسة اى لعبة تحبها فى اى مكان وفى اى وقت وتتمتع باللعبة حيث اصبحت الالعاب تتمتع بالتصميم المميز الذى يختلف من لعبة لاخرى واصبحت الالعاب تدعم روح المنافسة التى تجعل اللعبة اكثر متعة مما كانت عليه سابقا ، ومن هذه الالعاب : تحميل العاب كمبيوتر
(تنزيل العاب مجانا
) والتى تعد من اكثر الالعاب الممتعة والتى يسعى الكثير لتحميلها ، لعبة دراجون بول
( Dragon Ball
) ، كما اه هناك لعبة ميدل اوف هونر (Medal Of Honor
) والتى تعد من العاب الاثارة والتشويق والتى تقوم فكرتها على القضاء على العدو ، وايضا لعبة تسمى لعبة ازاى تخنق جارك
(Neighbors From Hell
) والتى تقوم فكرتها على عمل العديد من المواقف الكوميدية فى الجيران ، كما ان هناك العديد من العاب الاكشن مثل تحميل لعبة جاتا سان اندرس
( تحميل Gta San Andreas
) ، لعبة المصارعة الحرة
(Wwe Raw
) والتى اخذت فكرتها من برامج المصارعة الحرة التى حققت نسب مشاهدة عالية كما ان العبة حققت نسب تحميل عالية ، كما نجد العاب كرة القدم المميزة والتى يمكنك من خلالها اختيار اى فريق تحب واللعب به مثل لعبة بيس 2017
( Pes 2017
) وايضا لعبة بيس 2016
(Pes 2016
) كما تعد برنامج واتس اب
(برنامج واتس اب بلس
) من الالعاب التى تحقق الاثارة والمغامرة للاعبين بالاضافة الى لعبة كراش
( Crash
) التى تتميز بانها لا تحتاج الى الاتصال بالانترنت للتمتع باللعبة .

كما ان هناك العديد من البرامج التى يسهل تحميلها على الكمبيوتر واجهزة الموبايل الحديثة والتى تؤدى مهام متعددة واهمها برامج كمبيوتر
للرسم الهندسى (برنامج
: برنامج اوتوكاد
للرسم الهندسى (Autocad
) بالاضافة الى محرر الصور
( برنامج فوتوشوب
) التى يمكنك من خلاله اجراء التعديلات على الصور ومن البرامج التى تعتمد فكرتها على التواصل الاجتماعى برنامج برنامج انستقرام
عربى للكمبيوتر ( Instgram
) وبرنامج سكايب
ايضا (Skype
) ، ومن المتصفحات القوية التى تمكنك من التنقل بين الصفحات بسهولة وخفة متصفح سبارك
( Spark Browser
) جوجل بلاي
( سوق بلاي
) ايضا الذى يمكنك تحميله على الكمبيوتر والتمتع بخدماته .
العب اجمل العاب فلاش اون لاين في العاب العاب بنات ولا في الاحلام العاب بنات مسلية وجديدة العاب فلاش

20170122lck chrome

20170122lck
chrome hearts
longchamp handbag
canada goose jackets
moncler outlet online
moncler outlet
chrome hearts outlet
michael kors handbags
michael kors handbags clearance
jerseys wholesale
louis vuitton uk
tiffany and co
omega watches
ralph lauren
ray ban sunglasses
burberry outlet
michael kors outlet stores
basketball shoes
coach outlet
gucci site ufficiale
ugg canada
nobis outlet
swarovski crystal
nike roshe one
canada goose uk
ugg uk
christian louboutin outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet
swarovski crystal
cheap oakley sunglasses
gucci outlet online
louis vuitton handbags
oakley sunglasses wholesale
polo ralph lauren outlet
ferragamo outlet
christian louboutin sale
fitflops sale clearance
prada shoes
uggs canada
air max 90
coach outlet
michael kors canada
beats by dre
coach outlet online
lacoste pas cher
polo ralph lauren
tiffany jewellery
kobe 9
true religion jeans
ugg outlet
swarovski jewelry
michael kors outlet clearance
adidas outlet store
canada goose outlet
oakley sunglasses
coach outlet
prada outlet
hollister uk
ray ban sunglasses
chrome hearts outlet
michael kors handbags clearance
oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
longchamp handbags
nike free 5.0
hollister clothing
tiffany jewellery
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses uk
coach outlet clearance
louis vuitton
christian louboutin shoes
michael kors outlet online
cartier watches for women
lebron james shoes
coach outlet online
oakley sunglasses
michael kors bags
fitflops
coach outlet
michael kors wallets for women
gucci outlet online
canada goose outlet
michael kors outlet
north face jackets
giuseppe zanotti outlet
cheap jordans for sale
lululemon pants
ugg boots
michael kors outlet
ray ban sunglasses wholesale
michael kors
coach outlet online
polo ralph lauren
soccer jerseys
nike roshe run
coach outlet online coach factory outlet
links of london
pandora jewellery
toms outlet
ray ban sunglasses
true religion jeans
ugg outlet
louis vuitton handbags
kate spade
cheap ray ban sunglasses
louis vuitton outlet clearance
valentino outlet
jordan shoes
toms shoes
air jordan 4
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
toms shoes
oakley sunglasses wholesale
herve leger outlet
louis vuitton handbags
adidas nmd
gucci outlet
nike outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet store online
swarovski uk
tiffany outlet
true religion outlet
hollister sale
canada goose outlet
air max uk
coach factory outlet
mulberry bags
ray ban sunglasses
coach factory outlet
coach outlet online coach factory outlet
thomas sabo
ralph lauren
cheap nfl jerseys
oakley sunglasses
louis vuitton outlet online
true religion jeans
nike foamposite
christian louboutin sale
cartier watches
christian louboutin shoes
gucci outlet
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet
ralph lauren polo shirts
toms shoes
ralph lauren uk
montblanc pens
coach outlet online
louis vuitton outlet
tiffany jewelry
ralph lauren polo
toms shoes
coach factory outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
north face jackets
michael kors
toms shoes
christian louboutin
ugg boots
oakley sunglasses sale
coach outlet
true religion sale
gucci bags
uggs outlet
oakley sunglasses
ugg sale
michael kors outlet clearance
toms outlet
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses
louis vuitton outlet
ysl outlet
air max 90
canada goose outlet
oakley sunglasses wholesale
michael kors
tiffany jewellery
michael kors handbags
kobe shoes
snow boots for women
pandora jewelry
coach handbags
coach outlet online coach factory outlet
michael kors outlet online
louis vuitton outlet stores
cheap mlb jerseys
kate spade handbags
new balance shoes
louis vuitton
fitflops sale clearance
coach outlet online
rolex watches
fitflops
michael kors
polo ralph lauren
rolex watches
polo ralph lauren
kate spade handbags
coach outlet
cheap mlb jerseys
tiffany jewellery
replica watches
tory burch outlet
ugg boots outlet
tiffany and co
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet
ghd hair straighteners
michael kors handbags outlet
lebron james shoes
nike roshe run
nike huarache
instyler ionic styler
ugg boots
fitflops shoes
louis vuitton outlet
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet online
hermes outlet
michael kors handbags
ray ban sunglasses
rolex watches
ralph lauren outlet
louis vuitton outlet store
air max 90
dior sunglasses
michael kors outlet
ferragamo shoes
longchamp outlet
hermes bags
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
oakley sunglasses sale
cheap jordans free shipping
michael kors factory outlet
north face uk
cheap nike shoes
swarovski outlet
michael kors factory outlet
mulberry handbags
ray ban sunglasses
cartier watches
louis vuitton handbags
coach outlet online
christian louboutin
north face outlet
burberry outlet
coach outlet
oakley sunglasses
coach factory outlet
uggs outlet
christian louboutin outlet
reebok outlet store
louis vuitton outlet
air max uk
louis vuitton
ray ban sunglasses
mulberry handbags
kobe bryant shoes
north face jackets
coach outlet online
the north face jackets
tiffany jewelry
toms shoes
nike air max uk
ray bans
ray ban sunglasses outlet
fitflops sale clearance
polo ralph lauren
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses
uggs outlet
louis vuitton
canada goose
coach outlet
coach outlet online
hermes belts
borse louis vuitton
tiffany and co jewelry
gucci outlet
cheap ray ban sunglasses
mont blanc pens
ugg boots
polo outlet
ugg outlet
cheap jordans
tory burch outlet
michael kors handbags
mulberry handbags
uggs outlet
louis vuitton
rolex watches
michael kors outlet
tiffany jewelry
michael kors factory outlet
michael kors handbags
oakley sunglasses wholesale
ray ban sunglasses uk
pandora jewelry
rolex watches for sale
los angeles lakers
ugg boots
mbt shoes
tiffany jewelry
ferragamo outlet
football shirts
ralph lauren uk
moncler jackets
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin
timberland boots
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses
ralph lauren polo
oakley sunglasses
tiffany jewellery
louis vuitton
michael kors handbags
nike free running
louis vuitton outlet
coach outlet
lululemon outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren
tiffany outlet
coach outlet
coach outlet online
louis vuitton
louis vuitton
ugg uk
oakley sunglasses
asics
cheap oakley sunglasses
michael kors handbags outlet
cartier outlet
tory burch outlet online store
canada goose outlet
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses
coach outlet
ugg outlet
ugg boots
nike air max 2015
michael kors outlet clearance
louis vuitton
true religion jeans
oakley sunglasses sale
louis vuitton outlet
louis vuitton
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
louis vuitton outlet
uggs outlet
ralph lauren shirts
oakley sunglasses
coach factory outlet
michael kors handbags
air max 90
cheap nhl jerseys
michael kors handbags outlet
iphone case
nike free 5
longchamp handbags
ugg boots
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
tory burch shoes
michael kors
nobis jackets
hermes birkin
ferragamo shoes
ferragamo shoes
moncler coats
tory burch outlet online
ralph lauren
mulberry outlet
tory burch outlet
juicy couture outlet
true religion outlet
supra shoes
michael kors outlet online
cheap oakley sunglasses
ralph lauren uk
michael kors outlet clearance
nike outlet store
coach factory outlet
coach factory outlet
mac cosmetics
louis vuitton borse
tiffany jewelry
ralph lauren polo
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
nike air force 1
michael kors outlet
michael kors outlet clearance
ugg outlet
cheap oakley sunglasses
cheap nba jerseys
coach outlet online
cartier outlet
cheap oakley sunglasses
ralph lauren outlet
true religion jeans
cartier watches
coach outlet
hollister canada
christian louboutin outlet
reebok trainers
nike free run
canada goose jackets
michael kors handbags
oakley sunglasses
burberry canada
coach outlet online
fitflops
louis vuitton outlet
hollister clothing
nba jerseys wholesale
lululemon outlet
nike blazer pas cher
cheap ray ban sunglasses
canada goose
uggs outlet
cheap jordans
tory burch outlet
michael kors outlet store
michael kors outlet store
nike roshe
christian louboutin uk
true religion jeans
ray ban sunglasses
coach factory outlet
tory burch outlet
tiffany jewellery
tiffany and co
ugg outlet uk
louis vuitton outlet
fitflops sale
true religion outlet
gucci borse
louis vuitton outlet
ferragamo outlet
polo ralph lauren
lacoste polo shirts
mizuno running shoes
uggs
michael kors handbags
nike free run
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
thomas sabo charms
coach outlet online
gucci outlet online
adidas trainers
louis vuitton outlet clearance
futbol baratas
tods outlet
tory burch outlet online
coach outlet online coach factory outlet
ralph lauren pas cher
louis vuitton outlet
beats by dr dre
oakley sunglasses wholesale
ray bans
cartier watches for sale
cheap nfl jerseys
fred perry polo shirts
snow boots
ray-ban sunglasses
christian louboutin outlet
rolex uk
hollister clothing
coach outlet online
cartier watches
christian louboutin outlet
coach factory outlet online
bottega veneta outlet
coach factory outlet
gucci outlet
rolex outlet
cazal sunglasses
canada goose jackets
hollister uk
nfl jerseys wholesale
louis vuitton outlet
coach outlet online
lululemon outlet
the north face jackets
pandora jewelry
coach factory outlet
beats by dr dre
michael kors outlet clearance
tiffany and co
louis vuitton handbags
los angeles lakers jerseys
north face jackets
ray ban sunglasses
mulberry handbags
louis vuitton uk
prada sunglasses
adidas wings
pandora charms
kd shoes
ray ban sunglasses
ugg outlet
michael kors handbags
the north face jackets
celine outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet
cheap nba jerseys
true religion jeans
christian louboutin outlet
fitflops shoes
coach outlet online coach factory outlet
ugg boots
louis vuitton
swarovski jewellery
mcm backpack
toms outlet
coach outlet store online
michael kors outlet
beats headphones
oakley sunglasses
oakley sunglasses
michael kors outlet clearance
cleveland cavaliers jerseys
true religion uk
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
fitflops sale clearance
nba jerseys
vans shoes
gucci outlet
michael kors handbags
jordan shoes
canada goose jackets
yeezy boost
burberry outlet
kevin durant shoes
ugg boots
coach outlet
michael kors handbags
louis vuitton online
fitflops sale clearance
toms outlet
louis vuitton handbags
cheap nfl jerseys
north face jackets
longchamp handbags
coach factory outlet
christian louboutin online
coach outlet store online
cheap oakley sunglasses
nike trainers
coach outlet online coach factory outlet
burberry outlet
nike store uk
swarovski crystal
oakley sunglasses sale
swarovski jewelry
ray bans
nike roshe run
pandora charms sale clearance
marc jacobs outlet
christian louboutin
ecco shoes
hollister clothing
tiffany and co
coach outlet
longchamp bag
salomon shoes
tory burch outlet online
mulberry sale
michael kors outlet
ugg boots uk
cheap oakley sunglasses
ugg outlet
borse gucci
longchamp outlet
ray ban sunglasses
nike outlet store
gucci handbags
nike mercurial
coach outlet store online
versace sunglasses
swarovski crystal
moncler jackets
puma outlet
moncler outlet
swarovski crystal
tiffany outlet
mcm outlet
christian louboutin outlet
cheap ray bans
coach outlet clearance
celine outlet
ray ban sunglasses
rolex watches
oakley sunglasses wholesale
cheap snapbacks
louis vuitton outlet
ferragamo shoes
ray ban sunglasses
fitflops
yeezy boost 350
ugg outlet
air max uk
ugg outlet
michael kors handbags sale
michael kors outlet
mulberry outlet
polo outlet
ugg outlet
nike air max
coach outlet
louis vuitton
ralph lauren outlet
michael kors handbags
hermes belt
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
coach outlet canada
michael kors outlet online
pandora outlet
toms shoes
michael kors outlet
ed hardy clothing
cheap ray bans
ray-ban sunglasses
coach outlet clearance
tory burch outlet stores
christian louboutin shoes
louis vuitton handbags
canada goose jackets
michael kors handbags
cheap jordans
ugg outlet
louis vuitton outlet online
cheap ray ban sunglasses
prada handbags
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
chrome hearts
louis vuitton
ray ban sunglasses
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses
fitflops sale clearance
north face outlet
cheap jerseys wholesale
louis vuitton handbags
cheap oakley sunglasses
nike huarache
the north face outlet
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
soccer jerseys
fitflops outlet
hollister clothing
toms shoes
kate spade outlet
swarovski outlet
cheap uggs
yeezy boost
coach outlet
ecco outlet
ugg uk
hollister clothing
yeezy boost 350
swarovski outlet
uggs outlet
michael kors uk
oakley sunglasses wholesale
cheap oakley sunglasses
adidas nmd runner
cheap oakley sunglasses
converse shoes
cheap jordans
air max 90
oakley sunglasses
polo outlet
gucci handbags
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses wholesale
cleveland cavaliers jersey
true religion jeans
coach outlet online
true religion outlet
cheap ray ban sunglasses
ray ban wayfarer
louis vuitton
cheap ray ban sunglasses
louis vuitton outlet
nike blazer pas cher
swarovski crystal
ugg uk
oakley sunglasses
michael kors wallets
replica watches
coach factory outlet
louis vuitton
ugg boots
mac cosmetics sale
pandora outlet
polo ralph lauren outlet
louis vuitton
the north face jackets
adidas uk
cheap ray bans
rolex watches
longchamp outlet
coach outlet online
louis vuitton neverfull
uggs outlet
polo ralph lauren
ralph lauren
ralph lauren
fitflops sale clearance
true religion jeans
ray ban sunglasses
fitflops
tiffany outlet
canada goose jackets
20170122lck